Королеві 91!

Королеві 91!

21 квітня 2017

Британській королеві Єлизаветі II сьогодні виповнюється 91 рік. Вона знаходиться на троні з 1952 року і є найбільш довго правлячим британським монархом в історії. До юбілею королеви Букінгемський палац опублікував нові фото. А ще ми віднайшли три цікаві факти про королеву.
 

1. Королева Англії живе без паспорта

Мало хто знає, що в британської королеви немає паспорту. Звільнена від суворих імміграційних правил, Єлизавета ІІ може пересуватися через прикордонний контроль настільки вільно, наскільки їй того хочеться, оскільки британські паспорти і так видаються від Її імені. Отже відпадає потреба видавати самій собі паспорт. Королева так само легко обходиться і без водійських прав.


Портрет Єлизавети II та молодших членів королівської родини до 90-річчя королеви

2. Святкує два дні народження

Правляча британська монархиня народилася під іменем Єлизавети Олександри Марії принцеси Йоркської 21 квітня 1926 року. Однак, кожна країна-член Британської Співдружності традиційно святкує її день народження у визначений день у травні чи червні. У Великобританії, наприклад, він припадає на першу, другу чи третю суботу червня. Великобританія офіційно відраховує день народження свого монарха з 1748 року, коли ця подія була об'єднана зі щорічною церемонією та парадом Trooping the Colour ("Винесення прапора"). Свій справжній день народження Єлизавета ІІ святкує у вузькому колі своєї сім'ї.


Королева Єлизавета II з дочкою принцессою Анною.

3.Відправила свій перший email у 1976 році

Попри те, що королева належить до так званого "старшого покоління", вона однією з перших випробувала новітні технології електронного листування. ЇЇ Королівська Величність надіслала електронне повідомлення ще у 1976 році, відправивши листа з військової бази.


Портрет Єлизавети II та її корги - Уїллоу, Холлі, Вулкана та Кенді

Матеріали по темі:
Унікальне фото королівської родини
Королівські хрестини

 

Джерело фото: uk