Що станеться, якщо Земля перестане обертатися

Що станеться, якщо Земля перестане обертатися

12 лютого 2022

Земля обертається навколо Сонця вже мільярди років, але зараз цей процес трохи сповільнився. Астроном Кільського університету Жакко ван Лун заявив, що повна зупинка її руху практично неможлива. Вчений припустив, що теоретично може статися, якщо Земля зупиниться і перестане обертатися. Він нагадав, що наша планета робить оберт навколо своєї осі кожні 23 години та 56 хвилин, а також протягом року рухається своєю орбітою навколо Сонця. Земля продовжує обертатись тому, що практично ніщо не може зупинити її у вічному русі.

 

Однак якби Земля все ж таки якимось чином перестала обертатися, люди залишилися б на поверхні планети завдяки дії гравітації. У космос би ніхто не полетів. Але на планеті в такому разі могли б відбутися серйозні зміни. Наприклад, день і ніч тривали по півроку. Вдень планета могла б сильно нагріватися, а вночі – остигати. Це суттєво вплинуло б на клімат на Землі.

 

Велика різниця температур між днем ​​та вночі, у свою чергу, викликала б сильні вітри, а зіткнення повітряних мас піднімало б вихори розміром із цілі континенти.

 

Джерело: cursorinfo

 

 

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь