У новому дослідженні вивчалося, як на сон може вплинути перегляд медіаконтенту - фільми, телебачення або відео на YouTube, серфінг в інтернеті або читання книг за допомогою електронних пристроїв.
У ході дослідження 58 осіб вели щоденник, в якому записувалася інформація про час, проведений з медіа перед сном, місце використання, а також про кількість та якість візуальної інформації. При цьому електроенцефалограф - пристрій, який виявляє електричну активність мозку за допомогою невеликих металевих дисків, прикріплених до шкіри голови, - реєстрував такі параметри, як загальний час та якість сну.
Як правило, перегляд новин за годину до сну пов'язаний з раннім часом відходу до сну. Якщо використання перед сном не включало багатозадачність та проводилося в ліжку, воно також асоціювалося зі збільшенням загального часу сну.
Тривале використання медіа пов'язане з пізнішим часом відходу до сну та великою кількістю часу, необхідною для відновлення організму. При цьому використання електронних пристроїв ніяк не вплинуло на якість сну.
Джерело: cursorinfo