В Антарктиді загинули тисячі дитинчат імператорських пінгвінів

В Антарктиді загинули тисячі дитинчат імператорських пінгвінів

26 квітня 2019

Тисячі імператорських пінгвінів, що мешкають в Антарктиді, опинилися у відкритому морі і не змогли врятуватися після того як крижина, на якій вони мешкали, відкололася в результаті шторму.

 

Трагедія сталася у морі Уедделла в 2016 році. До такого висновку прийшли вчені з Британської антарктичної служби (BAS). Вчені Пітер Фретвел і Філ Тратан помітили, що зі знімків супутника зникла, так звана, колонія Халлі-Бей. За словами вчених, колонія пінгвінів, що мешкають на краю шельфового льодовика Бранта, знищена. Доля колонії пінгвінів, ймовірно, була приречена через розростання тріщини в льодовику Бранта. Навіть з висоти 800 км на білому льоду видно пташині екскременти (гуано), за якими можна оцінити можливий обсяг колонії.

 

Колонія Бранта, яка протягом кількох десятиліть складалася в середньому з 14-25 тис. Гніздових пар (це 5-9% від загальної чисельності пінгвінів на Землі), фактично зникла в одну мить.

 

Імператорські пінгвіни є найбільшими і важкими з усіх видів пінгвінів. Вони потребують надійних гнездовьях на крижаних полях, які повинні не танути з квітня, коли туди прибувають пінгвіни, до грудня, коли у них з'являється потомство. Якщо крижаний покрив сходить занадто рано, недавно вилупилися з яєць пінгвіни не встигають навчитися плавати, так як у них ще не сформовані необхідні для цього пір'я і пух. Ймовірно, саме так і сталося в 2016 році.

 

 

Джерело: BBC  

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь