Кохання з першого погляду: що з нами відбувається насправді

Кохання з першого погляду: що з нами відбувається насправді

9 квітня 2019

Науковці дослідили, як саме ми обираємо романтичних партнерів. Пояснюємо, що відбувається насправді:від першого погляду і першої розмови - до першого побачення.

 

Перше враження про людину складається під впливом речей поза нашим контролем - неврологічних процесів, які ми не до кінця розуміємо, та стереотипів, які далеко не завжди відповідають дійсності. Ми вирішуємо, приваблива людина чи ні, буквально за частку секунди, але часто помиляємось, відкинувши кращий варіант. Наш вибір великою мірою залежить від оточення, наших рис особистості та емоцій людей, з якими ми спілкуємось.

 

Що саме відбувається, коли ми обираємо когось на роль романтичного партнера? І як сучасні додатки для знайомства змінюють любовні стосунки?

За менш ніж 1/10 секунди ми оцінюємо не лише привабливість нового обличчя, але, приміром, й компетентність політика, передбачаючи його успіх на виборах. І ці враження не випадкові, оскільки в експериментах за участю багатьох людей їх зазвичай поділяє значна кількість учасників. Але вони також далеко не завжди правильні, зазначає професор Принстонського університету й автор дослідження "Номінальна вартість: непереборний вплив перших вражень" Олександр Тодоров.

 

Утім, ці перші враження є дуже міцними. Навіть якщо нам дадуть більше часу, ми навряд чи змінимо свою думку. Цікаво, що люди зазвичай не надто реалістично оцінюють свої вподобання. Наприклад, чоловіки часто кажуть, що їх приваблюють розумні жінки, але на практиці все трохи інакше, можливо тому що вони самі не надто впевнені в рівні свого інтелекту.

 

Джерело: BBC Ukraine  

 

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь