Вчені розгадали загадку Мертвого моря

Вчені розгадали загадку Мертвого моря

28 листопада 2018

У далекому минулому Мертве море не було настільки солоним і неживим, як сьогодні.

Вчені розкопали останки кількох низинних міст на йорданському узбережжі. Виявилося, що поселення були заселені протягом мінімум 2500 років. Але близько 3700 років тому, все різко змінилося: вогненний смерч з небес - розпечений метеорит - вибухнув в повітрі, швидко знищивши життя на всій, колись родючій рівнині.

 

Археолог Філіп Сільвія з Університету Трініті Південного Заходу, який вже 13 років продовжує розкопки в Таль Ель-Хаммамі, розповідає, що місто, щ обуло заселене і розвивалось, перестало будуватися раптово й відразу - подекуди збереглися лише фундаменти, роботу над якими люди закинули «на півдорозі».

 

Сільвія і його колеги пов'язують це з катастрофою, що сталася через падіння астероїда або іншого небесного тіла: на це вказують знахідки мінералів, які пережили екстремально високі температури і тиск. Можливо, удар призвів і до перегріву води Мертвого моря, яке могло залити прибережні ділянки солоним окропом. І з тих пір море стало настільки солоним, яким ми його знаємо зараз.  

Джерело: NEWSAM  

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь