На оцінки в школі впливають гени, а не знання?

На оцінки в школі впливають гени, а не знання?

12 вересня 2018

Дослідники виявили, що успіхи у навчанні визначаються насамперед генами дитини, і навіть її інтелектуальні здібності відіграють у цьому меншу роль. Мабуть, уже незабаром за допомогою аналізу ДНК ми зможемо визначати майбутні труднощі в навчанні й допомагати дитині.

Діти вчаться в школі дуже по-різному. В останні роки дослідники виявили, що успіх у навчанні - в початковій школі, наприкінці середньої й навіть в окремих дисциплінах - майже на дві третини залежить від генів.  

Вчені обрали 6 000 пар близнюків, які беруть участь у британській програмі дослідження раннього розвитку близнюків, і проаналізували їхні оцінки від початкової школи до закінчення обов'язкової середньої освіти.

Результати досліджень здивували: стабільність досягнень у навчанні майже на 70% пояснюється генетичними чинниками й лише на 25% - навколишнім середовищем, як-от виховання в одній родині та відвідування однієї школи.

Решта 5% - іншими менш зрозумілими факторами, як-от вплив друзів чи вчителів.  

Джерело: BBC

 

 

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь