Допомагати іншим — корисно для мозку

Допомагати іншим — корисно для мозку

4 грудня 2018

Як з'ясували вчені з Піттсбурзького університету (США), допомога іншим активує ті ж ділянки мозку, які залучені в батьківську опіку. Більш того, допомагаючи іншим, ми, дійсно, допомагаємо собі, оскільки змушуємо працювати ділянки мозку, що відповідають за реакції на страх і стрес.

Фахівці намагалися зрозуміти, як допомога іншим людям змінює наш мозок, і чи є різниця між адресною допомогою і пожертвами до благодійних фондів. Щоб розібратися з цими питаннями, вчені провели серію експериментів. Так в одному з них 45 добровольцям запропонували вибрати, кому пожертвувати невеликий виграш. Добровольці могли залишити гроші собі, передати на благодійність або пожертвувати конкретній людині. Як показала функціональна магнітно-резонансна томографія, в двох останній випадках у людини спостерігалася підвищена активність в смугастому тілі і септальних області, тобто в зонах, пов'язаних з батьківською турботою. Також спостерігалася знижена активність в миндалевидном тілі; ця структура мозку пов'язана з реакціями на страх і стрес.

У другому експерименті вчені опитали 382 людини про те, як саме вони допомагають іншим людям. Сканування мозку підтвердило, що саме в разі надання допомоги конкретним людям відбувається помітне зниження активності нейронів в миндалевидном тілі. У разі, коли допомагає нічого не знає про людину, в долі якого бере участь, ефект виражений набагато слабкіше.

Джерело: Вокруг Света  

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь